Antresola w domu

Większość z nas zna, słyszała kiedyś takie słowo jak antresola, jednak gdyby zapytać w sondzie czy wiemy, czym ona tak naprawdę jest, chyba mało osób potrafiłoby odpowiedzieć twierdząco. Antresola jest wydzieloną częścią pomieszczenia w naszym domu, jednak wydzieloną w specyficzny sposób. Antresola w domu najczęściej lokalizowana jest w wysokich pokojach, zazwyczaj pokojach dziennych. To swojego rodzaju dodatkowe piętro.

Antresola wygląda.

Antresola wygląda niczym mały pomost umieszczony na zazwyczaj drewnianych słupach, filarkach. Możemy wyobrazić sobie ją jako piętrowe łóżko, tyle że znacznie większe. Wysokość, na jakiej umieszczamy antresolę to minimum 2,1 metra.

Wynika to z faktu, że pod antresolą musimy móc swobodnie się poruszać. Jeśli pod antresolą w domu mamy na przykład biurko, przy którym pracujemy, jej wysokość może być niższa. Załóżmy, że mamy dwa pokoje w naszym mieszkaniu, w starej kamienicy z wysokimi stropami. W jednym pokoju mamy tak zwany salon, jest to pokój dzienny.

W drugim potrzebujemy miejsca na sypialnię.

W drugim potrzebujemy miejsca na sypialnię i na nasze małe biuro. Wówczas możemy postawić na antresolę. Na górze będziemy mieć łóżko, a pod nim nasze biuro. Na spodzie antresoli możemy zamontować oświetlenie, które będzie dawało nam odpowiednią ilość światła, koniecznego do swobodnej pracy przy biurku. Konstrukcja antresoli w domu, jak już zostało wspomniane, zazwyczaj wykonana jest z drewna.

Słupy antresoli wykonane są z żelbetu

Możemy również spotkać się z rozwiązaniami, gdzie główne słupy antresoli wykonane są z żelbetu czy ze stali, jednak zdarza się to rzadko. Częściej wybieramy do antresoli w domu właśnie drewno lub jeśli jest to antresola podpierająca jedynie nasze łóżko, elementy mogą być wykonane także z aluminium. Antresola w domu to idealne rozwiązanie, jeśli nie mamy do dyspozycji zbyt dużej powierzchni poziomej, jednak mamy z kolei wysokie pomieszczenia. Antresola może stanowić także element dekoracji. Umieszczając węższy podest, możemy umieszczać na nim na przykład nasz mały, domowy ogród, miejsce na doniczkowe kwiaty. Wszystko zależy od naszej fantazji i od naszych potrzeb, po co w zasadzie jest nam potrzebna antresola w domu.