angama hoto by Sarah Pflug from Burst

Co się dzieje gdy mamy problem z ratami lub kredytem w banku

Kiedy popadamy w tarapaty finansowe lub gdy po prostu szybko musimy zdobyć pieniądze na jakiś cel, którego wcześniej nie byliśmy wstanie przewidzieć zazwyczaj udajemy się do banku po szybki kredyt czy pożyczkę, i tu możemy spotkać nas nie miła niespodzianka, na którą nie koniecznie jesteśmy przygotowani.

Po złożeniu wniosku kredytowego okazuje się że nie mamy zdolności kredytowej lub nie zostanie nam udzielony kredyt bo jesteśmy niewiarygodnym kredytobiorcą bo na przykład figurujemy w bik.

Co możemy wtedy zrobić, pieniądze i tak musimy zdobyć, bank odmawia kredytu, a rodzina nie ma takich oszczędności by na pomóc. Pierwsza myśl – kredyt bez bik, ale co to tak naprawdę jest ten kredyt bez bik.

Już wyjaśniamy, otóż kredyt bez bik jest tak naprawdę pożyczką, ponieważ kredyt może być udzielony tylko w banku a jak bank to zawsze jesteśmy sprawdzaniu w bik i nie ma innej opcji, jest to jeden z warunków uzyskania kredytu bankowego. Kredyt bez bik inaczej pożyczka bez bik jest udzielany przez firmy i instytucje poza bankowe, mogą to być firmy prywatne, spółki i inne formy działalności, ale na pewno nie mają statusu banku.

Dzięki temu, że firmy te nie są banki, nie obowiązuje je szereg bankowych wymogów i właśnie dzięki temu mają w swojej ofercie kredyt bez bik. Jeżeli zatem bank odmawia nam kredytu możemy spróbować się poratować w firmach pożyczkowych, znajdziemy je w każdej większej miejscowości, a nawet i w małych mieścinkach, problemu z poszukaniem też nie będzie bo firmy te reklamują się w prasie czy w innych lokalnych mediach właśnie na kredyt bez bik, szybkie pożyczki czy np. kredyt na dowód.

Czas oczekiwanie na kredyt bez bik po złożeniu wniosku to około jeden dzień, jeżeli decyzja będzie pozytywna to w ciągu doby pieniądze powinny być na naszym koncie czy po prostu będziemy mieli te pieniądze w kieszeni.

Decydując się na kredyt www.intermedialna.pl/praca-i-finanse.html bez bik na pewno nie będziemy sprawdzani w bik ani w innych rejestrach bankowych, bo firmy te nie mają zwyczajnie dostępu do tego typu bankowych narzędzi, dlatego mamy większą szansę na pieniądze niż w banku, warto jednak pamiętać o tym, by dokładnie przeczytać umowę, zanim ją podpiszemy.

Kasy oszczędnościowo kredytowe, firmy pożyczkowe i inne instytucje poza bankowe a nawet osoby prywatne oferują ludności pożyczki bez bik. Oferta ta jest szczególnie skierowana do osób mających problemy z uzyskaniem kredytu w bankach z powodu np. zbyt dużej ilości wcześniej zaciągniętych kredytów, braku zdolności kredytowej, zadłużeń czy braku terminowych spłat kredytów, kart kredytowych itp.

Pożyczki bez bik są udzielana na innych zasadach niż kredyty bankowe, w zasadzie jest to umowa cywilno prawna pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą a nie umowa kredytowa, w związku z tym z umowy takiej wynikają zupełnie inne prawa i obowiązki niż z umowy między nami a bankiem.

Pożyczki bez bik mogą poratować osoby które są w finansowych tarapatach (zobacz) a potrzebują gotówki ale niestety mogą też pogorszyć ich sytuacje, wiadomo wszystko jest dla ludzi ale dla własnego bezpieczeństwa i spokojnej przyszłości dobrze przeanalizować swój domowy budżet i zdolność spłacania kolejnej raty która może być wysoko oprocentowana, lub w razie braku terminowej spłaty obłożona wysokimi odsetkami karnymi.

Pożyczki bez bik nazywane inaczej szybkimi pożyczkami lub pożyczkami na dowód są ogólnie łatwo dostępne a mnogość firm które je oferuje jest imponująca, dlatego jeżeli szukamy takiej pożyczki nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

Warto rozejrzeć się trochę po ofertach zamiast decydować się na pierwszą lepszą ofertę, która wylądowała w formie ulotki na wycieraczki przed naszymi drzwiami do domu. Pożyczki bez bik mogą mieć różne oprocentowanie, w jednej firmie pożyczkowej może być niższe a w innej wyższe, dlatego zanim podpiszemy umowę warto przejrzeć różne oferty, po to by ustrzec się przed zbyt wysokimi kosztami pożyczki.

Warto również dowiedzieć się o jakie są inne poza wysokością odsetek opłaty takie jak np. opłata za przygotowanie wniosku o pożyczkę czy np. wysokość prowizji od pobieranej pożyczki, bo może się okazać np. tak że chcąc pożyczyć 1500zł będziemy musieli pożyczyć 2000zł, bo 500 zł będzie pobrane zanim dostaniemy pieniądze do ręki np. na opłaty przygotowawcze, oczywiście wszystkie wysokości opłat, stawek, odsetek zależy od firmy pożyczkowej.

https://www.intermedialna.pl/