Co zrobić, aby na podłodze nie było smug i jakich błędów unikać?

Prawda jest taka, że regularne mycie i pielęgnacja podłogi w domu to absolutna podstawa jeśli zależy nam na tym, aby było czysto, a nawierzchnia była utrzymana w dobrym stanie. Konkretniej chodzi o to, że jeśli zapomnimy o regularnej pielęgnacji podłogi, to niestety możemy zapomnieć o tym, że posłuży nam ona przez wiele lat, a chyba taki jest nasz cel. Oczywiście spore znaczenie ma także to, z jakich konkretnie płynów do podłóg korzystamy, bo wysokiej jakości płyny do podłóg nie niszczą nawierzchni oraz nie pozostawiają smug. Jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli zapłacić za nie o wiele więcej.

Podłoga bez smug – jak to zrobić?

Zapewne już niejednokrotnie po umyciu podłogi w naszym domu zauważyliśmy, że zostały na niej smugi, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Są jednak sposoby na to, aby one nie powstawały i wbrew pozorom wcale nie jest to aż takie trudne, jak być może nam się wydaje. Powiedzmy sobie teraz jak to zrobić w zależności od konkretnego rodzaju podłogi.

Zaczynając od klasycznych paneli podłogowych, w pierwszej kolejności najlepiej jest je odkurzyć, aby nie było na nich żadnych zabrudzeń, gdyż przez nie podłoga może się porysować. Jeśli chodzi o to, aby na panelach nie było smug, to najlepiej jest myć ją przy pomocy wody z octem, płynu do naczyń lub też specjalnego płynu do podłóg. Kiedy zależy nam na nawilżeniu, i nadaniu panelom błysku to idealnie w tej roli sprawdzi się soda oczyszczona lub różnego rodzaju pasty do paneli. W internecie jest sklep internetowy, który sprzedaje profesjonalne płyny do podłóg, który prowadzi również bloga. W swojej ofercie sklep internetowy posiada również ręczniki jednorazowe oraz płyny do odkażania, oraz np. waciki czy paski do depilacji.

Oczywiście tutaj trzeba pamiętać o tym, że proces nabłyszczania można zacząć dopiero wtedy, gdy nasza podłoga jest dokładnie umyta, ponieważ w przeciwnym wypadku nie ma to sensu. Przejdźmy teraz do podłogi z drewna – jeśli zależy nam na tym, aby drewno zachowało swoje właściwości na wiele lat, to nie powinno się do pielęgnacji takiej podłogi używać zbyt dużej ilości wody lub też płynów do podłóg, bo to rozmiękczy nawierzchnię. Zdecydowanie najlepiej jest używać specjalnego płynu do mycia podłóg drewnianych, gdyż jest on w pełni bezpieczny.

Być może teraz niektórzy z nas zastanawiają, się czy na podłogę drewnianą sprawdzi się wcześniej wspomniana woda z octem – zdecydowanie nie. Dlaczego? Jako że roztwór ten jest kwasowy, to istnieje spora szansa na to, że zniszczy on chemiczną powłokę, która chroni drewno. Kolejny rodzaj podłogi to kafelki. Okazuje się, że tutaj nie do końca dobrze sprawdzą się płyny do podłóg , bo w tym przypadku lepiej jest skorzystać z domowych sposobów. Na początku powinno się opłukać płytki czystą wodą i dopiero wtedy użyć jakiegoś mleczka czy też pasty lub domowego roztworu w postaci octu, bądź sody. Oczywiście ważnym elementem przy okazji płytek są także fugi.

Można je szybko wyczyścić poprzez spryskanie ich wodą z sokiem z cytryny, a następnie przetarcie czystą szczotką. W ten sposób możemy być w zasadzie pewni, że pozbędziemy się z nich wszystkich, nawet tych najbardziej uciążliwych zabrudzeń, a chyba o to nam chodzi. Pamiętajmy o tym, że jeśli myjemy płytki, domowymi sposobami to zawsze po umyciu warto przetrzeć je czystą wodą.

Błędy podczas mycia podłóg – jak ich unikać?

Istnieje spora szansa na to, że nawet po dokładnym umyciu podłogi w domu pojawiły się na niej smugi, które wyglądają po prostu nieestetycznie. Przyczyną może być źle dobrany płyn do podłóg drewnianych lub też to, że mieszamy go z ciepłą wodą, która szybko paruje i pozostawia na powierzchni smugi.

Właśnie z tego względu, jeśli zabieramy się za mycie podłogi w domu, to zawsze płyn do podłóg powinien być odpowiednio dobrany, a woda powinna być zimna pleca Firma sprzątająca (derpur.pl).

Co więcej, często używamy zbyt dużej ilości danego detergentu, a co za tym idzie, możemy mieć problem, z dokładnym wypłukaniem mopa lub ścierki – może pozostawiać to smugi na podłodze. Na pewno nie jest dobrą praktyką mycie całej podłogi w domu jedną wodą, bo po kilku płukaniach robi się ona brudna i nadaje do wymiany na czystą. Jak zatem widać warto pamiętać podczas mycia podłóg w domu o kilku ważnych zasadach.

https://praedux.pl/twojarodzinaidom/czy-oplaca-sie-korzystac-z-elektrycznych-urzadzen-do-mycia-paneli/