angama Charming woman with red rose

Modne fryzury 2022 przykłady modnych fryzur ze świata mody

Przeglądasz gazety, podziwiasz znane aktorki i modelki, jakie mają piękne włosy i fryzury, sama chciałabyś taką mieć ? To wcale nie trudne jeżeli śledzisz, co jest aktualnie trendy, wiele z tych fryzur możesz sama wykonać w domu, bez pomocy fryzjera, inne, aby powstały muszą być stworzone przez fachowca.  Jakie modne fryzury możesz wyczarować sama w domu?

Wszelkiego rodzaju sploty, warkocze, francuzy czy kłosy są bardzo modne w tym sezonie, najmodniejszy jest ten najprostszy splot – po prostu zwykły warkocz, jeden z tyły głowy lub dwa jak u dziewczyny rodem z rodeo. Aby nadać charakteru, warkoczom możesz w nie wplatać wstążki czy wiązać na końcówkach warkoczy ozdobne mini kokardki.

Zobacz biznesową fryzurę — moda 2022.

Również koki są bardzo modne, możesz osiągnąć super efekt przy niewielkim wysiłku, musisz tylko mieć mocny lakier do włosów, gumkę, parę wsuwek i ewentualnie coś, czym ozdobisz kok, np. możesz sobie, wpiąć kwiatek, czy inną ozdobę. Jeżeli chcesz upiąć wysoki kok, masz dwie możliwości jego wykonania: albo przechylisz głowę do przodu i zbierzesz palcami tak włosy, by na czubku głowy spiąć je gumką w kitkę, a następnie powstałą kitkę tak poskręcać i pospinać spinkami by powstał kok.

Taki kok wymaga nieco wprawy, ale po paru próbach na pewno się uda, na koniec wystarczy fryzurę spryskać mocno utrwalającym lakierem. Możesz też spróbować upiąć kok z natapirowanych włosów, będzie ci potrzebny do tego specjalny grzebień do tapirowania włosów. 

Weź grzebień i tapiruj kosmyki włosów, gdy natapirujesz już wszystkie włosy, delikatnie je przeczesz grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków, zbierz je wszystkie, zepnij gumką w kitkę i postępuj tak samo w przypadku pierwszego koka, różnica jest taka że pierwszy kok najlepiej wygląda gdy zrobiony jest na czubku głowy, to kok numer dwa możesz spiąć na dowolnej wysokości, uważaj tylko by nie przesadzić z tapirowaniem.

Tapirowanie możesz zastąpić również wałkami, po prostu nawiń wilgotne włosy na wałki, ich szerokość zależy od długości twoich włosów i od grubości loków, jakie chcesz osiągnąć, jednak że przy kokach to nie o loki chodzi, wybieraj grube wałki. Jeżeli marzysz o bardziej wyrafinowanym koku na przyjęcie lub np. na wesele umów się na wizytę u fryzjera, wymagają one bowiem wprawnej ręki, chyba że sama masz fryzjerskie zdolności — sprawdź nasze propozycje modowe na fryzury 2022.

Stylowa odważna fryzura czarne włosy

Eleganckie koki to hit nie tylko z wybiegów, ale i ulubione fryzury zagranicznych gwiazd takich jak np. Kim Kardashian, Christina Aguilera czy Adele, również nasze rodzime gwiazdy lubią koki np. Kasia Cichopek, Małgorzata Foremniak czy Małgorzata Rozenek, może warto wziąć z nich wzór i spiąć włosy w kok.

Piękny kok — kucyk

Nadal modne są również grzywki, które dodają nowego wyglądu każdej opatrzonej fryzurce, a ponadto odejmują lat i wprowadzają do fryzury nutkę romantyzmu szczególnie te długi zaczesana na bok, i choć generalnie modne są wszystkie grzywki, to najmodniejsza jest prosta grzywka do wysokości brwi. Modne są zarówno proste włosy jak i falowane, warunek jest jeden: przedziałek ze środka głowy, przenosimy na bok.

Fryzur i pomysły na kucyk

Jesień to czas wiatrów, chłodów i pierwszych przymrozków, do utrwalania wyczarowanej wcześniej fryzury używaj mocniejszych lakierów, pianek i mgiełek niż latem.

Pamiętaj również że przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia że włosy są przesuszone i elektryzują się, dlatego używaj dobrych, nawilżających odżywek i jeszcze jedno gdy jest zimno a tym bardziej gdy jest już mróz, noś czapkę bo nie tylko chroni głowę przed utratą ciepła (przez głowę tracimy 60% ciepła)ale i pomaga utrzymać twoje włosy w dobrej kondycji.