Pikowane płaszcze, to jedne z najlepszych rozwiązań na zimę!

Najmodniejsze pikowane płaszcze i kurtki? Pikowane płaszcze, to jedne z najlepszych rozwiązań na zimę. Są wygodne i przede wszystkim ciepłe, sprawdzają się podczas wielu okazji. Nie są tak eleganckie jak płaszcze ze standardowych materiałów, na przykład dwurzędowe, typowe płaszcze, jednak lepiej znosimy w nich niską temperaturę nawet poniżej dwudziestu stopni Celsjusza.

Są z reguły długie, część firm odzieżowych proponuje nawet płaszcze, które sięgają samej ziemi, chronimy zatem przed mrozem także nasze nogi.

Jeśli chodzi o kolory płaszczy pikowanych, które będą najbardziej modne w tym sezonie jesienno-zimowym, królować będą kolory stonowane, takie jak szary, ecru i kolor niebieski.

Modne kolory płaszczy zimowych 2022

Są dostępne także płaszcze o kolorach bardziej odważnych, jak zielenie, brązy czy bordo. W sezonie 2012/2013 modne są także pikowane kurtki, które pomagają przetrwać nawet wyjątkowo intensywne mrozy. Należy Pamiętać o tym aby mieć płaszcz z kapturem który przykryje nasze włosy – czapkę.

Pojawiają się zarówno w małych sklepach, jak i w dużych galeriach handlowych, więc jeśli nie masz jeszcze odpowiedniego okrycia na zimę, możesz śmiało postawić na pikowaną kurtkę. Polecane są one zwłaszcza osobom o zgrabnej sylwetce, ponieważ optycznie poszerzają sylwetkę.

Modne dodatki do płaszczy 2022

Modne są dodatki w postaci pasów, które zakładamy w talii, dzięki czemu podkreślamy nasz kobiecy wygląd ciała. Często spotykane są kurtki, które mają ciepły i wysoki kołnierz, który można odpiąć. Zdarzają się także kurtki pikowane z kołnierzem wykonanym z futra, zwłaszcza sztucznego, które wraca do łask nawet wśród projektantów z najwyższej półki.

MODNE KURTKI 2022

Jeśli chodzi o kurtki, modne kolory podobne są do płaszczy, zdarzają się jednak również kurtki w kolorach odważniejszych, bardziej intensywnych, często wpadających w neon. Jeśli masz zamiar kupić pikowany płaszcz lub kurtkę, zdecyduj się na taki fason, który nie przytłoczy i nie powiększy Twojej sylwetki.

Nie chodzi o wybieranie kurtki, która będzie najmniej chroniła nas przed mrozem, ponieważ będzie wykonana z delikatnego materiału. Istnieją tego typu włókna będące wypełnieniem pikowanej odzieży, że możemy wyglądać zgrabnie, elegancko i jednocześnie czuć się ciepło podczas zimowych dni.