Samodzielne farbowanie włosów.

Wizyta u fryzjera dla większości mężczyzn, to w dużym mieście wydatek nieprzekraczający dwudziestu, ewentualnie trzydziestu złotych. Obcinamy, przyczesujemy i gotowe. Dla kobiet z kolei koszt usług fryzjerskich jest znacznie wyższy, ponieważ zależy nam nie tylko na przycięciu końcówek.

Zmieniamy kształt naszej fryzury, często też chcemy zmienić kolor włosów lub zafarbować odrosty. Koszt obcięcia i farbowania, to minimum 100 złotych, jeśli wybieramy się do prawdziwego fryzjera, a nie przypadkowego zakładu. Czy samodzielne farbowanie włosów w domu jest możliwe, czy można zrobić je na tyle dobrze, aby efekt był zadowalający? Obecnie mamy na rynku do dyspozycji mnóstwo różnych produktów do farbowania włosów. Są to na przykład farby szybko zmywalne.

Jeśli na przykład nie jesteś pewna co do koloru włosów, jaki w stu procentach będzie Ci pasował, postaw na taką farbę i sprawdź, czy w danym odcieniu będzie Ci dobrze. Jeśli nie, farba szybko się zmyje i możesz nałożyć inną. Farbowanie siwych włosów także możesz rozpocząć właśnie od takich farb, jednak mogą one nie poradzić sobie, jeśli siwych włosów jest naprawdę dużo. Wówczas lepiej jest postawić na farbowanie tradycyjną farbą lub użyć szamponów koloryzujących. Coraz modniejsze staje się ostatnio farbowanie ton w ton. Możesz śmiało zapytać w drogerii o tego typu farbę, która pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt. Jeśli zastanawiasz się, jaką formę farby wybrać, możesz się zastanowić: farba do włosów w piance czy saszetka z farbą do włosów? W piance występują najczęściej szampony koloryzujące, które jedynie kryją się pod nazwą farby. To tak zwane farby szybko zmywalne.

Dobrze sprawdzają się one w momencie, kiedy zamierzamy wykonać farbowanie cienkich włosów. Mają one tendencję do kruszenia się i pękania, jeśli używamy farb zawierających takie składniki jak utleniacze czy acetylen. Farbowanie odrostów najlepiej jest wykonywać za pomocą produktu, którym do tej pory farbowałyśmy włosy. Jeśli zmieniasz kolor, a przynajmniej masz to w planach, przeczytaj dokładnie instrukcję jak postępować z nową farbą, ponieważ nie wszystkie nakłada się na tak samo długo i w taki sam sposób. Każdy salon kosmetyczny kupuje profesjonalne ręczniki jednorazowe do włosów . Klasyczne farby utleniające używamy inaczej, niż szamponów koloryzujących. Należy przy nich szczególnie uważać na kontakt z odzieżą czy innymi przedmiotami, ponieważ jeśli na przykład klasyczna farba utleniająca spadnie nam na plastikową umywalkę w łazience, z pewnością zostawi ślady na długo.

Trwała farba do włosów to dobre rozwiązanie, jeśli wiemy, na jakim kolorze nam zależy i wiemy, w jakim kolorze będzie nam dobrze. Jeśli nie jesteś przekonana do trwałych farb do włosów czy szamponów koloryzujących, możesz na początek postawić na płukanki ziołowe, które delikatnie zmieniają odcień włosów. Jeśli z kolei postawiłaś kiedyś na zły kolor, farby a teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć, postaw na odbarwianie włosów.

Aby włosy po takim zabiegu, a także po klasycznym farbowaniu były zdrowe i lśniące, wybieraj do ich pielęgnacji właściwe kosmetyki. Są to: szampon do włosów farbowanych i odżywka do włosów farbowanych. Możesz wybrać ich rodzaj zgodnie z kolorem włosów oraz z tym, czy się przetłuszczają, czy są suche, czy normalne. Jeżeli odżywki nie są dla Ciebie wystarczająco satysfakcjonujące, zapoznaj się z tym, czym są maski na włosy. To odżywki znacznie bardziej regenerujące i wzmacniające strukturę włosa, które nakładamy od czasu do czasu, aby nadać włosom odpowiedni blask i wygląd.