angama włosy Photo by Tomaz Barcellos from Pexels

Problem z włosami – rozdwajające się końcówki włosów.

Rozdwajające się końcówki włosów (przyczyny, jak zadbać)

Rozdwajające się końcówki włosów, to problem z którym spotyka się niemalże każda z nas. Nie jest to żaden powód do obaw, jeśli po jakimś czasie, dłuższym, od wizyty u fryzjera obserwujemy rozdwojone końcówki.

Włosy rozdwajają się, ponieważ ta ich część na końcu jest najstarsza.

Włosy codziennie narażone są na szereg szkodliwych czynników, których nie możemy uniknąć: na wiatr, działanie słońca i promieni UV, słoną morską wodę podczas wakacji, kontakt ze szczotką czy grzebieniem, wykonanymi z twardszych niż włosy materiałów, farba do włosów, częste mycie (chodzi o aspekt mechaniczny i również działania szamponu).

Jeśli jednak obserwujemy rozdwajanie się końcówek tuż po podcięciu włosów, może to być powód do obaw, że naszym włosom brakuje odpowiednich składników odżywczych.

Zarówno dla Pań, które nie narzekają na zbyt wczesne rozdwajanie się końcówek, jak i dla Pań, którym ta przypadłość dolega, polecamy stosowanie suplementów diety, które zawierają skrzyp polny.

Tego typu preparaty, w postaci tabletek czy kapsułek, można kupić w naprawdę niewielkiej cenie w każdej aptece. Łykamy jedną lub dwie tabletki dziennie i już po kilku miesiącach dostrzegamy efekt: nie tylko nasze włosy są zdrowsze i wyglądają lepiej, ale także wzmacnia się struktura naszych paznokci, często poprawia się jakość cery. Jeśli chodzi o pielęgnację z wewnątrz, polecamy również stosowanie witaminy A+E.

Co do pielęgnacji włosów z zewnątrz, przede wszystkim stosuj kosmetyki przeznaczone do Twojego typu włosów.

Są dostępne szampony i odżywki, które są przeznaczone dla włosów: cienkich, grubych, łamliwych, zaatakowanych łupieżem, przetłuszczających się, suchych.

Wybieraj odpowiednie rodzaje dla siebie. Jeśli poza codzienną pielęgnacją masz ochotę wzmocnić i zregenerować swoje włosy, postaw na sprawdzone maseczki lub woski do włosów.

Są one znacznie gęstsze niż typowe odżywki, nakładamy je na włosy po umyciu, później odczekujemy około pół godziny, podczas których mamy na głowie zawinięty ręcznik lub folię spożywczą.

Następnie spłukujemy i zmywamy odżywkę jak każdą inną i możemy cieszyć się miękkimi włosami, które mniej się rozdwajają.