Problem z dokumentami przy kredycie … znamy to!

Wszyscy doskonale wiemy, że kredyt bez dokumentów jeszcze niedawno był czymś zupełnie nie do osiągnięcia. W ogóle czy obecnie jest to możliwe? Jak się okazuje w dzisiejszych czasach istnieje taka możliwość. Oczywiście żeby nie było niejasności, kredyt czy innymi słowy pożyczka bez dokumentów powinniśmy rozumieć jako kredyt bez zaświadczeń.

Nie ma kredytu bez dokumentów ani z banku, ani z firmy pożyczkowej

W tej sytuacji nie ma co liczyć na to, że bank czy nawet instytucja pozabankowa udzieli nam kredytu bez sprawdzenia danych znajdujących się w dowodzie osobistym. Tak zwany kredyt bez dokumentów obecnie oferuje niejeden bank, jak i inne również małe instytucje pozabankowe czy firmy zajmujące się udzielaniem kredytów.

Oświadczenie o zarobkach

Decydując się na tego rodzaju kredyt, można napisać specjalne oświadczenie o zarobkach, zamiast przedstawiania zaświadczenia. Jednak w takich sytuacjach banki czy instytucje pozabankowe nie mogą do końca zaufać takiemu kredytobiorcy. W związku z tym zazwyczaj kwota kredytu jest dość niska, ale istnieje większe prawdopodobieństwo otrzymania go, co dla wielu kredytobiorców jest bardzo ważne.

Kredyt bez dokumentów, które są zaświadczeniem o zarobkach

Kredyt bez dokumentów, które są zaświadczeniem o zarobkach, jest również pożyczka pod spory zastaw typu hipoteka, samochód. Niektóre banki widzące możliwość takiego zastawienia, nie sprawdzają zdolności kredytowych. A jest tak, ponieważ wartość zastawionego samochodu bądź mieszkania jest większa od zaciągniętej pożyczki.

Jeśli więc ktoś nie ma możliwości udostępnienia do wglądu takich zaświadczeń, warto zorientować się w kredytach bez dokumentów. Czasem nawet wskazane jest zastanowić się co można ewentualnie dać instytucji kredytowej w zamian. Być może niejeden kredytobiorca ma coś co idealnie by się nadawało. Decydując się na kredyt należy rozważyć każdą ewentualność i różne oferty przynajmniej kilku banków. To pozwoli podjąć najbardziej korzystną decyzję. Niektórzy ten element lekceważą, przez co mają później problemy, a przecież w łatwy sposób można ich uniknąć. Wystarczy jedynie tak jak wspomniano dokładnie zapoznać się ze szczegółami ofert.

Bardzo dużo ofert kredytowych

Osoby, które myślą o zaciągnięciu kredytu zastanawiają się jaki będzie najlepszy kredyt. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach ofert jest bardzo dużo. Jeśli nie są to propozycje tradycyjnego banku, to instytucji pozabankowej. Tak więc jeśli ktoś chce otrzymać kredyt to może to zrobić, z tym, że na różnych warunkach i nie zawsze korzystnych. Ludzie starają się przede wszystkim szukać najlepszych kredytów. Tylko co kryje się pod wielokrotnie wspomnianymi słowami najlepszy kredyt.

Otóż niewątpliwie chodzi tu o takie oferty, które mają dość przystępne warunki jeśli chodzi o jego zaciągnięcie oraz spłatę.

Dla większości kredytobiorców kredyt będzie najlepszy, kiedy nie będzie wymagał zbyt wielu zaświadczeń, wysokich dochodów oraz sprawdzania historii kredytowej. Oczywiście taka możliwość istnieje, ale najbardziej prawdopodobnie jedynie w instytucjach pozabankowych.

Kredyt będzie również najlepszy, jeśli oprocentowanie będzie w miarę niskie oraz okres jego spłaty dość długi.

Czy istnieje najlepszy kredyt?

Tylko czy takie kredyty w ogóle istnieją? Raczej są marne szanse taki znaleźć. Ale oczywiście zawsze można znaleźć najlepszą z wielu ofert. Jak wiadomo propozycje banków czy instytucji pozabankowych są korzystniejsze i mniej korzystne.

Żeby wybrać najlepszy kredyt, trzeba oczywiście sporo czasu spędzić na znalezieniu odpowiedniej oferty. Jedno jest pewne, w instytucjach pozabankowych oprocentowanie jest bardzo wysokie, więc ten element odpada. Takim korzystnym i najlepszym kredytem już raczej nie będzie. Powinniśmy wiedzieć, że kredyty w takich instytucjach ludzie zaciągają najczęściej z jednego powodu, którym jest brak sprawdzania zdolności.

Jeśli więc ktoś nie ma złej przeszłości kredytowej, powinien szukać ofert jedynie w bankach. Wówczas można znaleźć w miarę przystępną ofertę i godziwe warunki zaciągnięcia jak i spłaty. Trzeba się jedynie przygotować na długo trwające załatwianie

. Niestety nie da się tego zrobić wciągu pięciu minut. Chociaż na pewno wielu kredytobiorców właśnie tak by chciało. Trzeba więc być cierpliwym i postępować zgodnie z zaleceniami banku.